Vas porslin Kina

Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, polykrom kantondekor av palatsscener samt fåglar och växter, märkt med fyra karaktärsmärke i botten,höjd 35,5 cm.

Lättare bruksslitage.

889450

2021-03-21