Porslin Kina
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARTI PORSLIN, 5 delar, Kina, 1800-tal respektive 1900-talets andra hälft, polykrom kantondekor av palatsscener samt fåglar och växter, märkt med fyra karaktärsmärke i botten, höjd
Vasen lagad, i övrigt bruksslitage.
889453
2021-03-21