Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PARTI PORSLIN, 5 delar, Kina, 1800-tal respektive 1900-talets andra hälft, polykrom kantondekor av palatsscener samt fåglar och växter, märkt med fyra karaktärsmärke i botten, höjd

Vasen lagad, i övrigt bruksslitage.

889453

2021-03-21