Rörstradn skålfat

Rörstradn skålfat
Rörstradn skålfat
Rörstradn skålfat
Rörstradn skålfat
Rörstradn skålfat
Rörstradn skålfat
Rörstradn skålfat
Rörstradn skålfat

Klubbat för:

450 SEK

1 500 SEK

RÖRSTRAND, skålfat, chamotterat stengods, 1900-talets andra hälft, melerad glasyr, diameter 42,5 cm, höjd 13 cm.

Smärre ytslitage samt mindre tillverkningsdefekter.

889455

2021-03-20