Klubbat för:
450 SEK
1 500 SEK
RÖRSTRAND, skålfat, chamotterat stengods, 1900-talets andra hälft, melerad glasyr, diameter 42,5 cm, höjd 13 cm.
Smärre ytslitage samt mindre tillverkningsdefekter.
889455
2021-03-20