Glasservis 1900-tal

Glasservis 1900-tal
Glasservis 1900-tal
Glasservis 1900-tal
Glasservis 1900-tal
Glasservis 1900-tal
Glasservis 1900-tal
Glasservis 1900-tal
Glasservis 1900-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GLASSERVIS, 53 dlr, meanderbård och stjärnor, bestående av: 6 vitvinsglas, 9 rödvinsglas, 20 stakvinsglas, 7 sherryglas, 6 selterglas, 4 ölglas, samt ett udda vitvinsglas i gröntonad glasmassa

bruks- och åldersrelaterat slitage, 9 stakvinsglas utan dekor

889498

2021-03-17