Aalvar Aalto karmstolar modell 45
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, karmstolar, 2 st, modell 45, Artek, 1900-talets andra hälft, stomme i lackerad björk, armlän klädda med rotting, sits av sadelgjord, omärkta, sittshöjd 41 cm
Bruks- och åldersrelatera slitage, fläckar och nötning på sadelgjord
889528
2021-03-17