Servisdela Wexiö guld
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARVID EKBERG, "Wexiö Guld" (1887-1939), matservis, 50 dlr, porslin, Gustafsberg, dekor i grönt och guld, bestående av: 11 mat, 10 djupa, 12 efterrätt, 12 fat, bringare, 4 uppläggningsfat
Nagg, missfärgningar, repor förekommer
889573
2021-03-16