Astrid Lindgren signerad kort och dedicerad bok

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ASTRID LINDGREN (1907-2002). 2 egenhändigt signerade brevkort till Göran Bodegård, på kort med Astrid Lindgrens tryckta namn och adress. Maskinskrivet.

SAMT: Bröderna Lejonhjärta. Stockholm, 1973. Med dedikation på titelbladet till Göran Bodegård.

1 bok och 2 kort.

Omslaget med skador och revor, blekt, bandet med skador på rygg, nött, något snedläst. Anteckningar i bläck i texten, vissa understrykningar.

889612

2021-03-14