Alvar Aalto bord med gråblå skiva

Klubbat för:

500 EUR

Utropspris

300 EUR

ALVAR AALTO, BORD, Artek. 1950/60-tal, L-ben i lackad björk, gråblå linoleum bordsskiva, längd 80 cm, bredd 60 cm, höjd 71 cm.

Lätt slitage

889635

2021-03-14