Simon Gate Tusen Fönster skålar 1 par
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SIMON GATE (1883-1945), "Tusen Fönster", skålar, 1 par, Orrefors, kristallglas med slipade dekorer av halvmånar, signerade Orrefors GA 395/1, höjd 12, diameter 18 cm
En med obetydligt nagg
889636
2021-03-14