Simon Gate Tusen Fönster skålar 1 par

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SIMON GATE (1883-1945), "Tusen Fönster", skålar, 1 par, Orrefors, kristallglas med slipade dekorer av halvmånar, signerade Orrefors GA 395/1, höjd 12, diameter 18 cm

En med obetydligt nagg

889636

2021-03-14