Philippe Starck, 4 stolar
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PHILIPPE STARCK, "111 Navy Chair Charcoal", stolar, 4 st, Emeco/Coca-Cola, återvunnen plast och glasfiber, sitthöjd ca 46 cm
HiSTORIK:
"111 Navy Chair" består av minst 111 st återvunna Coca Cola-flaskor. Stolen är en vidareutveckling av "1006 Navy Chair", ursprungligen formgiven av Philippe Starck 1944 för Emeco.
Bruksslitage, repor, märken
889719
2021-03-14