Philippe Starck, 4 stolar

 Philippe Starck, 4 stolar
 Philippe Starck, 4 stolar
 Philippe Starck, 4 stolar
 Philippe Starck, 4 stolar
 Philippe Starck, 4 stolar
 Philippe Starck, 4 stolar
 Philippe Starck, 4 stolar
 Philippe Starck, 4 stolar

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PHILIPPE STARCK, "111 Navy Chair Charcoal", stolar, 4 st, Emeco/Coca-Cola, återvunnen plast och glasfiber, sitthöjd ca 46 cm

HiSTORIK:
"111 Navy Chair" består av minst 111 st återvunna Coca Cola-flaskor. Stolen är en vidareutveckling av "1006 Navy Chair", ursprungligen formgiven av Philippe Starck 1944 för Emeco.

Bruksslitage, repor, märken

889719

2021-03-14