ROY LICHTENSTEIN, efter: "As I opened Fire"

ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:
ROY LICHTENSTEIN, efter:

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROY LICHTENSTEIN (USA, 1923-1997), efter: "As I opened Fire", edition av Stedelijk Museum Amsterdam, triptyk, offsetlitografier, bladmått ca. 64x52 cm vardera

"As I opened fire, I knew why Tex hadn´t buzzed me...If he had..." / "The enemy would have been warned..." / "That my ship was below them...". Bildyta cirka 61 x 50 cm vardera. Efter original i olja på duk ur Stedelijk Museums samling, Amsterdam, 1964.

889779

2021-04-18