Bojan Kina Wucai Transition

Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MINDRE BOJAN, porslin, Kina, Transition (1620-1683), wucai, dekor av pionslingor i järnoxid, emaljfärger och underglasyrblått, höjd ca 12 cm, trälock medföljer

PROVENIENS: Inköpt på S. Magaliff Antik-, Konst & Juvelaffär, Regeringsgatan 25, Stockholm

Slitage

889806

2021-03-19