Carl Hollst fällbord

Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord
Carl Hollst fällbord

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FÄLLBORD, omkring 1800, Carl Hollst (fristadsmästare verksam i Eskilstuna 1787-1830), signerat C HOLLST ESKILSTUNA, skivan fanérad med alrot, tredelad pelarfot, höjd ca 72, 81x82 cm

Lagningar, bruksslitage

889888

2021-03-15