Figurer Kina

Figurer Kina
Figurer Kina
Figurer Kina
Figurer Kina
Figurer Kina
Figurer Kina
Figurer Kina
Figurer Kina
Figurer Kina
Figurer Kina
Figurer Kina
Figurer Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

FIGURER/RÖKELSESTÄLL, 2 st., porslin, Kina, 17/1800-tal, i form av fohundar (hanar), blanc de chine, höjd ca 8-15 cm

Avslag, retusch, slitage

889932

2021-03-15