Kinjal rysk

Kinjal rysk
Kinjal rysk
Kinjal rysk
Kinjal rysk
Kinjal rysk
Kinjal rysk

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KINDJAL, rysk, första världskriget, fäste i trä märkt A.A., rak klinga med dubbla blodrännor, märkt på kyrilliska KUB. V-P.K för Kuban beridna kulsprutetrupper, läderklädd träbalja med stålbeslag, längd ca 56 cm

Slitage och skador

889951

2021-03-15