Erik Chambert, teckningar

Erik Chambert, teckningar
Erik Chambert, teckningar
Erik Chambert, teckningar
Erik Chambert, teckningar
Erik Chambert, teckningar
Erik Chambert, teckningar
Erik Chambert, teckningar
Erik Chambert, teckningar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ERIK CHAMBERT (1902-1988) mm: Samling teckningar, bl a modellstudier och stilleben, flertalet signerade och daterade, 1920-tal, oramade.

Kvarlevor från Chamberts showroom i Norrköping, revs i början på 1970-talet

Revor, slitage, rullade,

890002

2021-03-16