Konstglas från Johansfors Glasbruk, Bengt Orup

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOHANSFORS GLASBURK, vaser, 5 st, sannolikt Bengt Orup, ca 1960/70-tal, delvist etikettmärkta Johansfors glasbruk, frihandsblåst glas med inblåst pulver i blått, höjd ca 15,5-20,5 cm

Smärre slitage

890285

2021-03-18