Konstglas från Johansfors Glasbruk, Bengt Orup
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOHANSFORS GLASBURK, vaser, 5 st, sannolikt Bengt Orup, ca 1960/70-tal, delvist etikettmärkta Johansfors glasbruk, frihandsblåst glas med inblåst pulver i blått, höjd ca 15,5-20,5 cm
Smärre slitage
890285
2021-03-18