Roberto Matta

Roberto Matta
Roberto Matta

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): "Onze formes du doute", orginallitografi från 1959, signerad samt numrerad 38/100, edition Moderna Museet, bildmått ca 87x65 cm

LITTERATUR: Sabatier 41

Lagad reva i vänster marginal, smärre gulnad

890347

2021-03-15