Ragnar Nyberg oljemålning
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RAGNAR NYBERG (1893-1966): Motiv med Avhulta gård i Köping, signerad samt daterad 1923, olja på duk, ca 49x60 cm
Avhulta gård innehades under 1800-talet av olika medlemmar av släkten Iverus
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
890352
2021-03-18