Ragnar Nyberg oljemålning

Ragnar Nyberg oljemålning
Ragnar Nyberg oljemålning
Ragnar Nyberg oljemålning
Ragnar Nyberg oljemålning
Ragnar Nyberg oljemålning
Ragnar Nyberg oljemålning

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RAGNAR NYBERG (1893-1966): Motiv med Avhulta gård i Köping, signerad samt daterad 1923, olja på duk, ca 49x60 cm

Avhulta gård innehades under 1800-talet av olika medlemmar av släkten Iverus

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

890352

2021-03-18