John Ahlberg oljemålning

John Ahlberg oljemålning
John Ahlberg oljemålning
John Ahlberg oljemålning
John Ahlberg oljemålning
John Ahlberg oljemålning
John Ahlberg oljemålning
John Ahlberg oljemålning
John Ahlberg oljemålning

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

JOHN AHLBERG (1881-1962): Motiv med militär i skärgården, signerad samt daterad 1942, olja på duk, 82x105 cm

Plakett på ramen med gåvotext till Rickman von der Lancken (1878-1954) på hans 65-års dag

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

890353

2021-03-18