Erik Le Moine gouache
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK LE MOINE (1780-1859) 3 dlr, porträtt av okänd kvinna i silhuett, signerad, medföljer också två porträtt av oidentifierade personer, en akvarell föreställande man i profil, samt blyertsteckning, signerad och daterad 1840, blyertsteckningen ca 17x17 cm
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Le Mone med fuktfläckar och gulnader, veck fläckar och gulnader på de övriga
890358
2021-03-18