Erik Le Moine gouache

Erik Le Moine gouache
Erik Le Moine gouache
Erik Le Moine gouache
Erik Le Moine gouache

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ERIK LE MOINE (1780-1859) 3 dlr, porträtt av okänd kvinna i silhuett, signerad, medföljer också två porträtt av oidentifierade personer, en akvarell föreställande man i profil, samt blyertsteckning, signerad och daterad 1840, blyertsteckningen ca 17x17 cm

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

Le Mone med fuktfläckar och gulnader, veck fläckar och gulnader på de övriga

890358

2021-03-18