Halsband med medaljong i silver

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HALSBAND med medaljong, silver, tidigt 1900-tal, medaljongen med dekor i form av två amoriner, halsbandets längd c 50 cm, vikt ca 31,7 g

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

Pappersrest på medaljongens ena sida, bruks och åldersrelaterat slitage

890363

2021-03-18