Halsband med medaljong i silver
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HALSBAND med medaljong, silver, tidigt 1900-tal, medaljongen med dekor i form av två amoriner, halsbandets längd c 50 cm, vikt ca 31,7 g
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Pappersrest på medaljongens ena sida, bruks och åldersrelaterat slitage
890363
2021-03-18