Soffa Bröderna Wigells

Soffa Bröderna Wigells
Soffa Bröderna Wigells
Soffa Bröderna Wigells
Soffa Bröderna Wigells
Soffa Bröderna Wigells
Soffa Bröderna Wigells
Soffa Bröderna Wigells
Soffa Bröderna Wigells
Soffa Bröderna Wigells
Soffa Bröderna Wigells

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SOFFA, "Florida nr 145", AB Bröderna Wigells stolfabrik, formgiven år 1952 av Ebbe Wigell, 1900-talets andra hälft, lackerad i pärlgrått, längd ca 135, sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage

890474

2021-03-18