Mortell gjutjärn

Mortell gjutjärn
Mortell gjutjärn
Mortell gjutjärn
Mortell gjutjärn
Mortell gjutjärn
Mortell gjutjärn
Mortell gjutjärn
Mortell gjutjärn

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MORTELL med stöt, möjligen 1600-tal, gjutjärn, höjd 10,5, diameter 12,5, stötens längd 22 cm

Bristningar, rost och skador, möjligen senare stöt

890479

2021-03-15