Fat och skål Kina

Fat och skål Kina
Fat och skål Kina
Fat och skål Kina
Fat och skål Kina
Fat och skål Kina
Fat och skål Kina

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

800 SEK

FAT, 2 st, SKÅL, Kina, 1900-tal, fat med blå underglasyrdekor (diameter 27 respektive 30 cm) samt skål med polykrom dekor (diameter 27,5 cm).

Något bruksslitage, faten med kantflisa.

890555

2021-03-28