Wood & Sons Kenya

Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya
Wood & Sons Kenya

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WOOD & SONS, "Kenya", matservis, 59 dlr., porslin, England, 1900-talets första hälft, bestående av: 12 flata mattallrikar, 12 djupa mattallrikar, 13 förrättstallrikar, 12 assietter, 4 uppläggningsfat, 2 skålar, såssnipa samt terrin, mattallrikens diameter ca 25 cm

Nagg förekommer, vissa delar missfärgade

890587

2021-03-17