Vas, Gunnar Nylund, Rörstrand, stengods

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand 1950-60-tal, stengods, harpälsglasyr i blågrå nyanser, signerad R SWEDEN GN NSQ, höjd 22 cm

Några smärre glasyrmistor

890615

2021-04-18