Skeppsklocka
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKEPPSKLOCKA, Har tillhört fartyget TS Antigua och daterad 1960, brons med kläppel i järn, höjd ca 36 samt största diameter 33 cm
Ingår i temaauktionen Nautica/Technica
Omfattande slagmärken, rost, bruks och åldersrelaterat slitage
890665
2021-04-11