Skeppsklocka

Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKEPPSKLOCKA, Har tillhört fartyget TS Antigua och daterad 1960, brons med kläppel i järn, höjd ca 36 samt största diameter 33 cm

Ingår i temaauktionen Nautica/Technica

Omfattande slagmärken, rost, bruks och åldersrelaterat slitage

890665

2021-04-11