Vas, Wilhelm Kåge, Gustavsberg 1920-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas med löst galler för snittblommor, Gustavsberg 1920-tal, fllintgods, handmålad dekor i rosa mot vit fond, stämpelmärkt GUSTAVSBERG KÅGE, höjd 14,5 cm, denna typ av vas har oftast förlorat sitt lösa galler
Svag krackelyr
890687
2021-04-18