Vas, Wilhelm Kåge, Gustavsberg 1920-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE, vas med löst galler för snittblommor, Gustavsberg 1920-tal, fllintgods, handmålad dekor i rosa mot vit fond, stämpelmärkt GUSTAVSBERG KÅGE, höjd 14,5 cm, denna typ av vas har oftast förlorat sitt lösa galler

Svag krackelyr

890687

2021-04-18