Gouacher 9 st Kina

Gouacher 9 st Kina
Gouacher 9 st Kina
Gouacher 9 st Kina
Gouacher 9 st Kina
Gouacher 9 st Kina
Gouacher 9 st Kina

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GOUACHER, 9 st, på rispapper, Kina, 1900-talets början, motiv av bestraffningsscener, varje bild ca 16x23 cm

Omfattande skador och enstaka bitar på bilderna saknas. Skört papper.

890730

2021-03-16