Karmstol lindome

Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome
Karmstol lindome

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARMSTOL, sengustavianask, lindome, 1800-talets första hälft, träskuren dekor, bemålad i svart med bronserad dekor, ryggkrön med dekor av blomma, sitthöjd 45 cm

PROVENIENS
Blombacka herrgård i Västergötland

Senare bemålad och bronserad, åldersrelaterat slitage

890812

2021-03-18