Stekfat Kina 1700-tal

Stekfat Kina 1700-tal
Stekfat Kina 1700-tal
Stekfat Kina 1700-tal
Stekfat Kina 1700-tal
Stekfat Kina 1700-tal
Stekfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av tranor på klippavsats med krysantemum och tall i underglasyrblått, längd ca 42 cm

Mindre kantlagningar

890895

2021-03-19