Gästabudsknivar 2 st 1700-tal

Gästabudsknivar 2 st 1700-tal
Gästabudsknivar 2 st 1700-tal
Gästabudsknivar 2 st 1700-tal
Gästabudsknivar 2 st 1700-tal
Gästabudsknivar 2 st 1700-tal
Gästabudsknivar 2 st 1700-tal
Gästabudsknivar 2 st 1700-tal
Gästabudsknivar 2 st 1700-tal

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GÄSTABUDSKNIVAR, 2 st, 1700-tal, mässing, järn, varav en med dekor av drake, total längd 16,5-19 cm

Bruks och åldersrelaterad slitage, varav en kniv saknar del av skaftet

890930

2021-03-20