Soffa

Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa
Soffa

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SOFFA, gustavianskt stockholmsarbete, troligen Johan Erik Höglander (verksam 1777-1813), bemålad, skuren dekor, signerad IEH, längd 189, sitthöjd 40 cm

Säljes till förmån för Cancerfonden

Senare bemålad, lagningar, något snedställada framben

890961

2021-03-18