Halmstadgruppen färglitografier

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HALMSTADGRUPPEN, mapp med 6 stycken (varav 3 ramade) signerade och numrerade 297/350, färglitografier

"Strandbild", Sven Jonson, "Ljuset från öster", Waldemar Lorentzon, "Cirkuspriset är noll", Stellan Mörner, "Ny förankring", Axel Olson, "Den vackra TV-reportern", Erik Olson, "Huvud från Ibiza", Esaias Thorén. Bladstorlek ca 47 x 63 cm vardera.

Mörner gulnad

891038

2021-03-17