Vue de Stockholm efter Louis Bleuler

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

STOCKHOLM. JOHAN LUDWIG (LOUIS) BLEULER (1792-1850) - ISODORE LAURENT DEROY.
Vue de Stockholm. Paris (Wild, ca 1835-40).
Kolorerad litografi, av Deroy, ca 44 x 66 cm (bildyta ca 38x56 cm). Breda marginaler. Ramad.

Vacker vy över Stockholms slott och Gamla Stan från Fersenska palatsets terrass.

smärre fuktskador, ytsmuts

ej examinerad ur ram

891150

2021-04-18