Vue de Stockholm efter Louis Bleuler
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOCKHOLM. JOHAN LUDWIG (LOUIS) BLEULER (1792-1850) - ISODORE LAURENT DEROY.
Vue de Stockholm. Paris (Wild, ca 1835-40).
Kolorerad litografi, av Deroy, ca 44 x 66 cm (bildyta ca 38x56 cm). Breda marginaler. Ramad.
Vacker vy över Stockholms slott och Gamla Stan från Fersenska palatsets terrass.
smärre fuktskador, ytsmuts
ej examinerad ur ram
891150
2021-04-18