Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av pion, attribut och strödda blommor i underglasyrblått, längd ca 33,5 cm

Nagg, sprickor

891161

2021-03-19