Byrå sengustaviansk stil
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, bemålad, 1900-talets första hälft, sengustaviansk stil, 3 lådor, fasade hörn med kannelyr, beslag i mässing, skiva i kolmårdsmarmor, höjd ca 81, 87x48 cm, nyckel medföljer
Senare bemålning, skiva med nagg
891316
2021-03-18