Anders Zorn etsning Frida

Anders Zorn etsning Frida
Anders Zorn etsning Frida
Anders Zorn etsning Frida
Anders Zorn etsning Frida

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): "Frida", signerad i blyerts samt i plåten Zorn, daterad 1914, etsning, 19,6x14,7 cm

LITTERATUR
Asplund 263. Hjert & Hjert 161. Lidbeck 263.

EJ examinerad ur ram

891319

2021-03-21