Julius Kronberg bibliska planschverk

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JULIUS KRONBERG (1850-1921): skolplanscher, 20 st, 1900-talets början, från serien "Bibliska tavlor för barn- och ungdomsskolor av Kronberg", litografiskt tryck, storlek liggande 72x90 cm, samt medföljande häfte, tryckår 1906

Bruks- och åldersrelaterat slitage, hanteringsveck, revor, skador

891343

2021-03-21