Julius Kronberg bibliska planschverk
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JULIUS KRONBERG (1850-1921): skolplanscher, 20 st, 1900-talets början, från serien "Bibliska tavlor för barn- och ungdomsskolor av Kronberg", litografiskt tryck, storlek liggande 72x90 cm, samt medföljande häfte, tryckår 1906
Bruks- och åldersrelaterat slitage, hanteringsveck, revor, skador
891343
2021-03-21