Bordspendyl
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire, förgylld brons, dekor av antikiserande kvinnogestalt, maskaroner samt hund, urtavlan märkt Ouasse A Paris, längd ca 35, höjd ca 42 cm, pendel och nyckel medföljer
6 st ej monterade ben medföljer. Funktion ej kontrollerad, SAV ansvarar ej för funktion.
891357
2021-03-23