Matservis 1900-talets andra hälft

Klubbat för:

300 SEK

1 000 SEK

MATSERVIS, 40 dlr, Polen, 1900-talets andra hälft, porslin med guldkant, bestående av 10 mat, 9 djupa, 11 förrätt, 2 skålar, bringare, såsbåt, 6 diverse uppläggningsfat

1 djup tallrik med nagg
Förgyllningsslitage förekommer

891424

2021-03-21