Bertil Damm oljemålning
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BERTIL DAMM (1887-1942): Sankt Sebastian, monogramsignerad och daterad BD 1922, olja på duk uppfodrad på pannå, bildmått ca 42x30 cm
UTSTÄLLD: Minnesutställning, Konstakademien, Stockholm 1943, katalognr 26
Ytskador
891454
2021-03-18