Bertil Damm oljemålning

Bertil Damm oljemålning
Bertil Damm oljemålning
Bertil Damm oljemålning
Bertil Damm oljemålning
Bertil Damm oljemålning
Bertil Damm oljemålning

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BERTIL DAMM (1887-1942): Sankt Sebastian, monogramsignerad och daterad BD 1922, olja på duk uppfodrad på pannå, bildmått ca 42x30 cm
UTSTÄLLD: Minnesutställning, Konstakademien, Stockholm 1943, katalognr 26

Ytskador

891454

2021-03-18