Stig Lindberg spisa ribb
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, 6 dlr, modell Spisa Ribb, 1950/60-tal, 6 tekoppar med fat
Historik: Spisa Ribb av Stig Lindberg togs fram för Hemutställningen "H55 i Helsingborg 1955.
Bruksslitage, vissa delar omärkta, ställvis tillverkningsdefekt i glasyren
891476
2021-03-20